Menu Close

Pomysły na dekorację salonu

Skuteczna dekoracja pomieszczenia zależy w dużej mierze od jego wielkości i kształtu, a przede wszystkim od przeznaczenia, do jakiego będzie służyło. Dekoracja salonu może być zadaniem prostym lub skomplikowanym, w zależności od osób, które będą z niego korzystać. Proste, jeśli przez większość czasu będzie puste, z wyjątkiem sytuacji, gdy rodzina jest w domu; skomplikowane, jeśli ma się odbyć dużo rozrywki. Ale to nie znaczy, że nie powinno być też odwrotnie. W dużej mierze zależy to od osoby, która będzie go dekorować. Kolejną komplikacją byłby ciągły strumień dzieci i zwierząt przechodzących przez pokój.

visit https://studiofototapet.com/minimalistyczny-salon/

Kształt pokoju ma również duży wpływ na rodzaj wystroju, jaki może przyjąć. W dużym pokoju z dużą ilością miejsca można go podzielić na określoną przestrzeń funkcjonalną. Mała przestrzeń biurowa pod schodami lub formalna jadalnia w osobnym miejscu. Użycie kolorów ma również znaczący wpływ na atmosferę pomieszczenia. Jeśli nie zostanie rozsądnie wykorzystany, duży pokój może wyglądać na mały i zimny; przy rozsądnym użyciu mały pokój może wyglądać na większy i cieplejszy. Dekoracje ścienne i inne akcesoria w salonie nadają mu atmosferę. Im bardziej uporządkowane pomieszczenie, tym wygodniej się w nim mieszka i spędza czas.

Jeśli to możliwe, zachowaj małe rozmiary obrazów, a może duży w jednej z większych ścian. W miarę możliwości unikaj zasadniczo dużych zdjęć. Sofa dwuosobowa zamiast trzyosobowej stworzy wrażenie przestrzeni. Lustra są dobrymi akcesoriami, o ile są umieszczone w strategicznych miejscach, ponieważ załamują światło w pomieszczeniu.

Pomysły na dekorację salonu ewoluują i zmieniają się z roku na rok i czasami są ustalane przez wiodących dekoratorów wnętrz. Ale najlepiej jest spojrzeć na to, co mają do zaoferowania i kierować się instynktem. To „twój” salon. A wybór kolorów i dodatków tak szeroki, że poznanie ich jest wręcz niemożliwe. Dowiedz się, czym są kolory podstawowe, drugorzędne i trzeciorzędowe, poznaj koło kolorów i podstawowe zasady ich mieszania, a będziesz w stanie wymyślić odcienie, które poprawią ekspozycję w sklepie z farbami.

Najbardziej preferowanym kolorem jest niebieski. Pomyśl o błękicie, a pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy, jest błękitne niebo lub błękitne morze, które wpajają ciszę i spokój; a salon jest właśnie tam, gdzie taka atmosfera powinna panować. To, jak udekorujesz swój salon, zależy od Twojej kreatywności, wyobraźni i pomysłowości. Zamknij oczy i wyobraź sobie, w jakim otoczeniu chciałbyś się znaleźć i odpowiednio zaplanuj wystrój. Po ustaleniu kolorów ścian i sufitu pomyśl o kolorach drzwi i okien. Postępuj krok po kroku. Dalej są meble, które powinny uzupełniać kolorystykę, a na końcu akcesoria, takie jak lustra, dywany, wazony z kwiatami i kwiaty itp.

To idealny sposób na nadanie kształtu pomysłom na dekorację salonu. Zastosuj je, aby stworzyć inspirujący salon, którym Ty i Twoi goście będziecie mogli się naprawdę cieszyć.